A Peredi MTNyA tanulójának országos sikere

 

 Benes Dávid bronzérmet szerzett az angol nyelvű olimpiász országos versenyén

 

    Iskolánk tanulói mint minden tanévben, a 2013 / 2014 -es iskolai évben is eredményesen kapcsolódtak be a különböző tantárgyversenyekbe. Szép sikereket értek el diákjaink a vers- és prózamondó valamint mesemondó versenyeken,  az idegen nyelvek olimpiászán és a természettudományi tantárgyak olimpiászain mint a matematikai a geográfiai a kémiai olimpiászon, ahol a járási forduló sikeres megoldói, dobogós helyre sorolt díjazottjai lettek. Ezek a tanulóink, név szerint: Szedlár Simon 2. osztály, Lelovics Gergely 5. osztály, Keszeg Viktória 6. osztály, Benes Dávid 7. osztály, Morvay Csaba 7. osztály, Baranyai Dóra 8. osztály, Szedlár Eszter 8. osztály, Néma Erika 8. osztály, Herencsár Éva 9. osztály, sikerrel képviselték nemcsak iskolánkat, hanem járásunkat is a kerületi fordulókon. Minden elért eredményre nagyon büszkék vagyunk, mert ezek az eredmények a tanulók rátermettsége mellett iskolánk munkájának eredményességét is igazolják. A legszebb eredménnyel Benes Dávid 7. osztályos tanulónk  tért haza április 2-án az angol nyelvű olimpiász országos fordulójáról, ahol  nyolc kerület képviselőivel, a kerületi fordulók  legjobbjaival mérte össze tudását, és fényesen csillogó bronzéremmel tért haza. Dávid megértemelten foglalta el a dobogó 3. fokát, hiszen szorgalmas munkával, rátermettségével küzdötte végig a verenyeket az iskolai fordulóval kezdődően az országos sikerig. Még egyszer szívből gratulálunk!

    Büszke vagyok iskolánkra, diákjainkra. A szép eredmény által is bebizonyosodott, hogy országos megmérettetésen is képesek vagyunk felvenni a versenyt, az angol nyelvet több órában tanuló szlovák tanítási nyelvű iskolák tanulóival is.

Mgr. Jurás Lívia, isk. ig.